Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] zasłanianie "kartonem" chłodnicy na zimę

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] zasłanianie "kartonem" chłodnicy na zimę

    Zamieszczone przez kowal 2002
    To ja tylko dodam, zebys dokladnie sprawdzil czy masz dobry wklad do filtra, bo w BXE wystepujachyba dwa rodzaje...
    Zamawiałem w Gdańsku(o ile się nie mylę u nas na forum też handlują),filtr Mann OE 650/1 później pisałem do nich że części do BXE więc gdyby było coś nie tak to by odpisali chyba :roll:
    W tabeli był chyba tylko jeden podany ops:
    404 Not Found


    Tomek_dx, z tym odkręcaniem etc to trochę przesadziłeś :diabelski_usmiech
    Blondynką to ja nie jestem, ale i tak Dzięki za siłę dokręcania
    0
    TAK
    0%
    0
    NIE
    0%
    0

  • #2
    [O2] zasłanianie "kartonem" chłodnicy na zimę

    jak wiadomo TDI cholernie długo się nagrzewają przy ujemnych temp. i szybko oddają ciepło przy włączonym nadmuchu... tak więc moje pytanie-zasłaniać chłodnicę czy nie? bo słyszałem różne opinie... z jednej strony jeśli fabryka nie dała żadnej przysłony to znaczy że chyba nie potrzeba ale z drugiej strony byłoby lepiej gdyby silnik szybciej osiągnął właściwą temperaturę pracy...

    więc jak?


    PROSZĘ O WYPOWIEDZI TYLKO OSOBY Z TDI POD MASKĄ
    1.8T AGU L&K

    2.0TDI BKD ELEGANCE

    TOYOTA LAND CRUISER J95

    Komentarz


    • #3
      Maru 123,
      ja mam tą osłonkę Heko (czy jakoś tak) autko trochę szybciej się nagrzewa i nie syfi się komora silnika.

      Zamieszczone przez Maru 123
      z jednej strony jeśli fabryka nie dała żadnej przysłony to znaczy że chyba nie potrzeba
      projektant musi tak zaprojektować autko aby jeździło przy -30 i + 30 a takie osłony/przesłony fabrycznie mogły by nastręczać więcej kłopotu niż korzyści.
      głos oddałem na TAK ale mam w domyśle takie osłonki a nie karton.
      O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

      Komentarz


      • #4
        Kolejny tydzień jeżdżę przy średniej temp. -18 stopni i nie zasłaniam chłodnicy. Mocno skondensowany płyn chłodniczy, a do tego dobry olej silnikowy 5W30 jest więcej wart niż osłona.

        Jakby nie było to przy ogrzewaniu postojowym czy webasto, takie osłonki to średniowiecze, a jeśli już ktoś zakłada kartonik, czy foliowy worek, to należy go potrzymać na mrozie tak długo, aż zrozumie pojęcie estetyki.

        Skoda Octavia II 1.9TDI BXE 77kW

        Komentarz


        • #5
          Jak dla mnie absolutnie NIE. Jak układ chłodzenia jest sprawny to do prawie 90 stopni chłodnica i tak powinna być zimna, bo termostat jest zamknięty ( chłodzenie pracuje tylko na małym obiegu ). Zasłonięcie da najwyżej tyle, że trochę mniej zimnego powietrza leci do komory silnika, ale jak dla mnie to gra nie warta świeczki...

          Oczywiście tak jak napisał loru, jak już ktoś chce/musi to tylko jakaś osłonka z zewnątrz a nie żaden karton przed chłodnicą ...

          EDIT
          Oczywiście domyślam się, że Maru 123 napisał "karton" w przenośni, bo znając jego podejście do auta to nie potrafię sobie jakoś nawet wyobrazić szarego pudełka z przodu tego "lśniącego cacka" :diabelski_usmiech ...
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz


          • #6
            Ja osobiście nie korzystam z tego patentu, natomiast kilku moich znajomych korzysta z tektury i BARDZO go sobie chwalą (akurat nie w SKODACH). Natomiast na długie trasy należy pamiętać, żeby po rozgrzaniu się do 90st. wyjąć, bo jednak chłodzenie być musi (kuzyn z tym jeździ na trasy do 30km - ponieważ on jednak ma krótkie trasy, to przy teperaturach <-10stopni nie wyciąga tego kartonu w ogóle. Oczywiście odłona plastikowa jest bezpieczniejsza, natomiast nie wiem JAK BARDZO to jest skuteczne, ale czuję, że tu się nie trzeba przejmować ściąganiem na długich trasach, bo nie przylega bezpośrednio do chłodnicy.
            Pozdrawiam,
            Michał

            Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

            Komentarz


            • #7
              Zgodzę się z kowal 2002 i loru.
              Taką osłonkę Heko mam na wszelki wypadek ale już drugą zimę leży i jej nie zakładam.
              Graźka

              www.epfoto.pl
              www.epstyl.pl

              Komentarz


              • #8
                Niczym nie zasłaniam jezeli są mrozy faktycznie widze, ze autko dłuzej sie rozgrzewa....po spalaniu tez widze, ze wiecej "ropki" mu potrzeba. :szeroki_usmiech
                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                Komentarz


                • #9
                  Ja też nie mam u siebie żadnych osłonek i daje rady, codziennie dojeżdżam do pracy 35 km w jedną stronę i daje radę poczciwa Skodzianka
                  RENT COMPLEX

                  DACAR.team

                  Komentarz


                  • #10
                    Maru 123 i tekturowy kartonik pod maską, chciałbym to zobaczyć :szeroki_usmiech

                    Oczywiście Marku nie jest to żadna forma wyśmiewania się z Ciebie tylko i wyłącznie moja wiedza na temat Twojego zamiłowania do estetyki


                    Ja osobiście nie stosuje żadnych osłonek. :diabelski_usmiech
                    __________________________________

                    Witaj szkoło, żegnajcie kochane pieniążki.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Guguś
                      Maru 123 i tekturowy kartonik pod maską
                      Ale tylko po kosmetykach Meg'sa :wink:
                      It doesn't matter what we're losing
                      It only matters what we're going to find!

                      Komentarz


                      • #12
                        nie no spoko chodziło mi oczywiście o karton tak w przenośni :wink: przecież nie wsadzę takiego paździerza do swojego auta :wink:

                        ja do pracy mam ok 6 km i zanim dojadę do pracy to silnik nawet 90st nie osiąga :? dlatego tak kombinuję co z tym zrobuić
                        1.8T AGU L&K

                        2.0TDI BKD ELEGANCE

                        TOYOTA LAND CRUISER J95

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Maru 123
                          ja do pracy mam ok 6 km i zanim dojadę do pracy to silnik nawet 90st nie osiąga :? dlatego tak kombinuję co z tym zrobuić
                          Pójść na piechotę lub podjechać rowerem, przynajmniej auto się nie ubrudzi :szeroki_usmiech
                          __________________________________

                          Witaj szkoło, żegnajcie kochane pieniążki.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Maru 123
                            ja do pracy mam ok 6 km i zanim dojadę do pracy to silnik nawet 90st nie osiąga :? dlatego tak kombinuję co z tym zrobuić
                            Ja mam do pracy ok 7km i w najgorszym przypadku mam niecałe 90st. Zależy od tego czy są korki czy nie.
                            I nie zakrywam.
                            obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
                            wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

                            Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

                            Komentarz


                            • #15
                              skor ankieta dotyczy O2 to sie nie wypowiadam :szeroki_usmiech
                              a moim marzeniem jest miec 6 km do pracy .... chodzilbym piechota
                              kazdy nowy dzien rodzi nowe paranoje ...
                              _________________________________________
                              Do sprzedania:
                              komplet ciemnych foteli z Octavii 1 (Tour),
                              zaciski do hamulcow 280mm.

                              Komentarz


                              • #16
                                rss, ankieta dotyczy silników TDi :szeroki_usmiech
                                __________________________________

                                Witaj szkoło, żegnajcie kochane pieniążki.

                                Komentarz


                                • #17
                                  no jak byk stoi : "[Ankieta] [O2] zaslanianie ... " :szeroki_usmiech
                                  twardy bede
                                  kazdy nowy dzien rodzi nowe paranoje ...
                                  _________________________________________
                                  Do sprzedania:
                                  komplet ciemnych foteli z Octavii 1 (Tour),
                                  zaciski do hamulcow 280mm.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez kowal 2002
                                    Jak układ chłodzenia jest sprawny to do prawie 90 stopni chłodnica i tak powinna być zimna, bo termostat jest zamknięty ( chłodzenie pracuje tylko na małym obiegu
                                    no właśnie i gdzie sens zasłaniania? ja oczywiście nie zasłaniam
                                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                    poprzednie modele:
                                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      tiaa...no i nie ma konkretniej wypowiedzi, zakładać czy nie. ja osobiście jeżdżę bez, mam znajomego co 90% przebywa wysoko w finladii i z tego co wiem to też nie używa tego gadżetu. ale zastanawia mnie fakt, dlaczego tiry zakładają owe osłony...

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        a ja chyba do testów zasłonię na 1 dzień tą chłodnicę i poobserwuję :roll:
                                        1.8T AGU L&K

                                        2.0TDI BKD ELEGANCE

                                        TOYOTA LAND CRUISER J95

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Głównym powodem dla którego mam osłonę Heko na grillu to syf z drogi który leci na silnik i chłodnicę ,a to że jeżdżę po mieście i na krótkich odcinkach to zauważyłem że autko dłużej stygnie i szybciej się nagrzewa w czasie jazdy (przetestowane przez trzy zimy) :wink:

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Maru 123
                                            zasłonię na 1 dzień tą chłodnicę i poobserwuję
                                            napisz później jak wypadł test, bo szczerze mówiąc to też się do tego przymierzam...

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Witam kolegów..... wtrącę w tym temacie swoje 5 gr na temat zasłaniania wlotów powietrza na chłodnicę.... otóż przez 6 lat tego nie robiłem .... w ubiegłym roku zakupiłem taki gadżet na gril lecz czysto ze względów estetycznych (jak się okazało) bo ta przesłonka "HEKO" czy jakoś tam śmiem twierdzić nie daje nic prócz poczciwszego wyglądu. Główny wlot powietrza na chłodnicę jest przecież umiejscowiony na wysokości ponizej głównej linii zderzaka, więc i tak chłodnica co ma dostać dostaje (wraz z tym całym syfem zalegającym na drogach zwłaszcza w okresie roztopów).... Ogólnie nie ma sensu tego instalować w celu szybszego uzyskania optymalnych parametrów temperaturowych silnika..... no chyba że karton.... bleee

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                kowal 2002 ma racje co do systemu chłodzenia. termostat zadziała dopiero przy temp. ponad 80 stopni(bliżej 90). zasłonięcie wlotu na chłodnice to nic innego jak częściowe zablokowanie wlotu zimnego powietrza do komory silnika i tak otwartej od spodu(nie mówimy o przypadku założonej dodatkowej osłony). Nie ma sensu zasłanianie. Mimo, że pomykam benzyniakiem doświadczenie z klekotami posiadam myślę dość bogate.
                                                rss "a moim marzeniem jest miec 6 km do pracy .... chodzilbym piechota" rozumiem że to jest żart. przy średniej prędkości piechura 6-7km/h szedłbyś godzinę do pracy np. przy -20 na dworze. :szeroki_usmiech
                                                Filiżanka Cappucino

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Polecam

                                                  Polecam zakrywanie nawet przy benzyniakach !
                                                  Zagan

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X